-->

niedziela, 1 kwietnia 2018

#178 Potęga pozorów


Autor: Izabella Gądek
Wydawnictwo: Marketing Studio S.C. Dryla&Zawirski
Ilość stron: 172
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Opis:
"'Potęga pozorów” – debiut literacki podsumowujący dotychczasową twórczość Autorki, stanowi bardzo interesujący zbiór przemyśleń związanych z dylematami współczesnej rzeczywistości. Znajdujemy tu zarówno wątki feministyczne, jak i opisy przypadków z życia wziętych.
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/297596/potega-pozorow


„Potęga pozorów” jest jedną z tych książek, które mocno wpływają na nasze myślenie, skłaniają do refleksji oraz zadają nam pytania, na które musimy szukać odpowiedzi w swojej przeszłości, teraźniejszości oraz nieraz przyszłości. Jest chyba pierwszym zbiorem opowiadań oraz przemyśleń, z którym w tak dużym stopniu się zgadzam. Wiele sytuacji jest mi znanych i dla wielu z was również mogą takie być.

Izabella Gądek nie pozwala czytelnikowi na chwilę wytchnienia od wyrażania własnego zdania na poruszane tematy; nie ma takiego momentu, w którym nie chcielibyśmy „zabrać głosu”. Autorka całość podzieliła na wstęp, trzy części - z których każda ma rozdziały powiązane ze sobą, że praktycznie nie wyczujemy przejść między nimi – oraz koniec wraz ze stroną informacji o niej samej.

Pierwsza część, która nosi tytuł „Utrapienia dzieciństwa” zmusza nas do cofnięcia się w czasie, przypomnienia sobie wszystkich chwil spędzonych czy to samemu czy z rodzicami, zarówno tych złych jak i dobrych. To sprowadza nas do pytań, których wielu z nas sobie zadawało, zadaje albo będzie zadawać. Jak wiadomo, nie wszyscy jesteśmy w tym samym wieku, na tym samym poziomie dojrzewania do pewnych rzeczy, czasami może i bardziej zależnych od naszego charakteru. Czy jesteśmy w stanie ruszyć naprzód po wróceniu myślami do dzieciństwa?

Druga część – „Cienie dorosłości” - jak możemy się domyślić będzie poruszać wiele spraw, z którymi musimy się zmierzyć, żyjąc w „świecie” dorosłych. Od rzeczy związanych z grą pozorów, którą stwarzamy w obecności innych po upadek na samo dno przez błąd nas samych, ale i nie tylko.

Trzecia zaś część, która zwie się „Cena wolności” będzie dotyczyć przede wszystkim marzeń, prawdy, miłości oraz samotności. Przyznam się, że jest to moja ulubiona część ze wszystkich, która została napisana w naprawdę dobry sposób.

Dzięki całości miałam możliwość poczuć się jak bohater każdego opowiadania, przeżyć z nim ból, smutek, radość lub przestać w ogóle czuć. Jeśli lubicie psychologiczne książki lub głębokie refleksje naprawdę polecam „Potęgę pozorów”.

Ocena:5/6
Autor recenzji: Lifeisbrutal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!