-->

środa, 14 czerwca 2017

ZAPOWIEDZI ALBATROS - rok na pół, czyli gazetka z zapowiedziami (II)Pierwsza połowa roku już za nami, więc tym szybciej przychodzimy do Was z zapowiedziami na drugą połowę zaczytanego roku 2017! Wydawnictwo Albatros rozpieszcza nas swoimi premierami. Przede wszystkim nowy Sparks! Albo ,,Jej ostatni oddech"... Och!
A Wy na co czekacie? :)
Opis:
Przejmująca opowieść o marzeniach, które nie mają prawa się spełnić, miłości, zemście i magicznym uroku średniowiecznej Katalonii.
Barcelona, XIV wiek. Llor Hugo, osierocony dwunastolatek, którego Arnau Estanyol zdecydował się wziąć pod swoje skrzydła, jest zadowolonym z życia chłopcem. Otrzymał od losu drugą szansę i marzy o tym, by stać się słynnym wytwórcą statków. Szybko jednak brutalna rzeczywistość uświadomi mu, że droga do sukcesu jest długa i niezwykle żmudna.
Na przeszkodzie stanie nastolatkowi zaciekły wróg jego opiekuna, który zrobi wszystko, by zniszczyć Estanyola. Hugo będzie rozdarty między lojalnością wobec Arnaua, któremu zawdzięcza pracę, a  pragnieniem przetrwania w mieście pełnym biedaków. Zmuszony opuścić dom, nawiąże znajomość z pewnym żydem, który odkryje przed nim tajniki winiarstwa. Wśród hiszpańskich winnic Hugo odnajdzie w sobie nową pasję.
Liczba stron: 800
Oprawa: twarda
Data wydania: 25/10/2017 

Opis:

32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

Liczba stron: 544
Oprawa: miękka/twarda
Data wydania: 27/09/2017
Opis:

Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała:
„Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?”.
Co mogłem odpowiedzieć? Anna była kobietą mojego życia. Za trzy miesiące mieliśmy się pobrać. Oczywiście, że ją kochałem, niezależnie od tego, co zrobiła.
Tak przynajmniej myślałem, gdy ona gorączkowo szperała w  torebce i wręczała mi zdjęcie, mówiąc: „Oto, co zrobiłam”.
Patrzyłem oszołomiony na jej sekret i wiedziałem, że nasz los odmienił się bezpowrotnie. Zszokowany, odszedłem bez słowa. Kiedy wróciłem, było już za późno – Anna zniknęła. Od tamtej chwili wciąż jej szukam.

Liczba stron: 400
Oprawa: miękka
Data wydania: 2/08/2017

Opis:

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły - od razu do piątej klasy - przyjdzie mu się zmierzyć ze światek rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. ale czy tylko jego?

Liczba stron: 416
Oprawa: miękka
Data wydania filmowego: jesień 2017
Ekranizacja książki jesienią trafi do kin


Opis:

Nowa powieść królowej irlandzkiego kryminału, uznana przez Gillian Flynn za „hipnotyzującą”,
a przez Stephena Kinga za „olśniewającą”.

Detektywi Antoinette Conway oraz Stephen Moran jako najmłodsi w  wydziale zabójstw dostają najnudniejsze sprawy, przy których trudno się wykazać. Ta, którą właśnie mają się zająć, wygląda na banalną kłótnię kochanków, która wymknęła się spod kontroli. Aislinn Murray zostaje znaleziona martwa, w  salonie, tuż obok stołu nakrytego do romantycznej kolacji.

Antoinette nie może się oprzeć wrażeniu, że już gdzieś widziała ofiarę… Przełożeni naciskają na jak najszybsze rozwiązanie sprawy. Jednak im więcej Stephen i Antoinette dowiadują się o  blond piękności, tym bardziej oczywiste staje się, że wcale nie była taka idealna...

Liczba stron: 576
Oprawa: miękka
Data wydania: 11/10/2017
Opis:

Jane Rizzoli i Maura Isles na tropie sprawcy
bestialskiego mordu na producentce popularnych
horrorów.

To miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z  czym Jane Rizzoli i Maura Isles miały do czynienia. Leżąca na łóżku kobieta jest bez wątpienia martwa, choć wygląda tak, jakby właśnie drzemała. Zabójca pokusił się o makabryczny żart, umieszczając gałki oczne ofiary na jej dłoni. Właściwie wygląda to jak jedna ze scen z  wyprodukowanego przez nią horroru... Czy to możliwe, by jakiś obsesyjny fan kopiował kadry z filmów grozy? Kiedy zostaje odnalezione kolejne ciało budzące skojarzenia z filmem, Jane i Maura zyskują pewność, że morderca nie poprzestanie na tych dwóch zbrodniach. Ale jedyna osoba, która może pomóc policji w śledztwie, ukrywa pewną tajemnicę, której – nawet w obliczu zagrożenia – nie zamierza zdradzić. 

Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
Data wydania: 09/2017


Opis:

Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy.

Scott McGrath to dziennikarz śledczy, który za dużo węszył. Próbował dobrać się do tajemnic kultowego reżysera horrorów, Stanislasa Cordovy, i gorzko tego pożałował. Skompromitowany, bez pracy i rodziny, żyje z resztek tantiem za swoje niegdyś poczytne książki. Kiedy pewnej mokrej październikowej nocy na Manhattanie zostaje znaleziona córka Cordovy - martwa - Scott po prostu musi ruszyć w ten scenariusz. Jeszcze raz musi się zmierzyć z tajemnicą człowieka, który jest czczony przez miliony fanów na całym świecie, ale nie pokazał się publicznie od 30 lat. Kierowany chęcią zemsty, ciekawością i potrzebą odkrycia prawdy, Scott, z pomocą dwójki nieznajomych, coraz głębiej i głębiej pogrąża się w hipnotycznym świecie Cordovy i jego filmów...

Liczba stron: 768
Oprawa: miękka
Nowe wydanie: 2/08/2017Opis:
Detektyw Tracy Crosswhite, która odkryła prawdę o zniknięciu swojej siostry Sary, prowadzi nowe śledztwo, przez które jej kariera zawiśnie na włosku. Północna część Seattle to rewir seryjnego mordercy, nazywanego przez policję Kowbojem. Poluje on na młode kobiety nocujące w tanich motelach. Tracy ma prawo przypuszczać, że będzie jego kolejnym celem... Ma do dyspozycji niezbyt jasne wskazówki, ale przeczuwa, że kluczem do powstrzymania szaleńca może być dochodzenie sprzed 10 lat. Okazuje się jednak, że kolegom Tracy bardzo zależy na tym, by tamta sprawa pozostała zamknięta. Czy nieustraszona policjantka zdoła znaleźć dowód, który pozwoli jej schwytać psychopatę, czy też sama wpadnie w jego sidła? Kowboj już rozpoczął łowy!

Liczba stron: 400
Oprawa: miękka
Data wydania: 27/09/2017
Wydanie w dwóch wersjach okładkowych - miękka i twarda


Opis:

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1667 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata.

Wciągająca powieść historyczna, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów: Filarów Ziemi oraz Świata bez końca. Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej - szpiegostwai działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I!

Liczba stron: 992
Oprawa: twarda/miękka
Data wydania: 13/09/2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!