-->

sobota, 27 maja 2017

#163 Razem będzie lepiej

Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 464
Data wydania: 30 sierpnia 2016


Opis:
Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają
Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.

Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. 
„Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą: 
1.Jednego problematycznego nastolatka, 
2.Jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną, 
3. Jednego kudłatego psa o wielkim sercu. 
Oraz... 
4. Przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę. 

Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/312838/razem-bedzie-lepiej

Jojo Moyes zaskoczyła mnie już swoim stylem pisania w "Zanim się pojawiłeś", oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Jej "pióro" mnie urzekło, więc byłam ciekawa czy również w taki sam sposób porwie mnie w świat powieści, w swoim kolejnym dziele. Nie zawiodłam się ani trochę, dzięki takim osobom jak ona przekonuję się do książek pisanych w trzeciej osobie, nie odstrasza mnie to tak jak kiedyś.

Jess jest silną kobietą, która ma wiele na głowie, lecz nie poddaje się mimo przeciwności losu. Robi wszystko, żeby jej dzieciom żyło się jak najlepiej i nie brakowało im miłości. Co jest naprawdę trudne, jeśli były mąż nie płaci alimentów. Próbowałam postawić się na jej miejscu, spróbować sobie wyobrazić, że muszę przetrwać w takich warunkach. I zdecydowanie przegrałabym walkę z tym życiem. Trzeba niezwykłej wprawy, aby dobrze ucharakteryzować taką osobę, jej sposób mówienia, reakcje w sytuacjach, można rzec bez wyjścia.

Jest też Ed Nicholls. Mężczyzna dość skomplikowany, który przez nieprzemyślaną decyzję wpakował się w dość poważne tarapaty, które zaważą na całej jego karierze, może nawet i życiu. Praca dla niego jest czymś naturalnym, praktycznie tak ważnym jak tlen dla każdego stworzenia. Nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niej, wariuje, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Jest kolejną intrygującą postacią w całej tej historii.

Co Jess i Edward mają ze sobą wspólnego? Do pewnego momentu w ich życiu kompletnie nic poza jednym mieszkaniem i parą brudnych ręczników. Później jakiś zbieg okoliczności, a może i przeznaczenie, które dla wielu nie istnieje, stawiło ich sobie nawzajem na drodze, która miała się skończyć w Aberdeen, miejscu olimpiady matematycznej córki Jess, a może i miała się nie skończyć? Jest jeszcze opcja, że miała się ona zakończyć wcześniej. Ale któż to wie jak zakończy się ich historia? Będzie happy end? A może wręcz przeciwnie? Dowiedzieć się możecie tylko przez przeczytanie powieści "Razem będzie lepiej", która w niektórych momentach potrafi rozbawić, lecz w innych doprowadzić do łez.

Polecam!

Ocena: 5+/6

Autor recenzji: Lifeisbrutal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!