-->

piątek, 5 maja 2017

#159 52 kolory życia - TOM VI

Autor: Magdalena Kozioł
Data wydania: luty 2017
Ilość stron: 116
Cykl: 52 kolory życia (TOM VI)

To już moja szósta literacka styczność z autorką. Magdalena Kozioł wydała kolorowe powieści, na które trafiłam całkowicie przypadkowo. I chociaż gustuję w innych gatunkach - z mocniejszym brzmieniem, w ,,52 kolorach życia" znajdujemy prawdziwą kwintesencję... życia. Nic więc dziwnego, że książkę położyłam blisko swojego serca. Ale pytanie: z jakich powód? Zapraszam do przeczytania recenzji.W tym tomie Sally dostaje od życia kolejny dar. Z powodu poprzednich przygód, Sally musiała odsunąć od siebie Jacka i pozwolić mu oraz sobie ułożyć sobie życie na nowo. Ich prawdziwa miłość nie mogła wystarczyć. Jednak los potrafi zaskakiwać nas na każdym kroku. W tym tomie, w kolejnym rozdziale życia dorosłej bohaterki, poznajemy Rafała, który stanął na jej życiowej drodze. To on bardziej skomplikował sprawy, przez co czytelnik zadaje sobie pytanie ,,jak to wszystko się skończy?".

Przede mną jeszcze jedna część, która jest zarazem ostatnim tomem historii Jacka i Sally. I choć od początku czytało mi się te tomiki bardzo dobrze - to lekka literatura, którą łatwo się przyswaja - to jednak obawiam się tego, co zastanę na samym końcu. Przeczytawszy sześć części, zdałam sobie sprawę, że autorka pisząc ,,52 kolory życia" nie kierowała się losami bohaterów, tylko kolorami życia. To zasadnicza różnica, bo jak sami wiemy, każdy dzień ma inny odcień. Nie znamy planów przeznaczenia, nie wiemy, jakie decyzje podejmiemy w przyszłości. Magdalena Kozioł zaczęła bawić się w twórcę swojego świata, przez co czytelnik tuż przy samym końcu serii zdaje sobie sprawę z tego, że nic nie można z góry zakładać.

Co najważniejsze, chociaż mocno przywiązałam się do Jacka, Rafał też trafił do mojego serca. Sally ma przed sobą trudny wybór. Nie wiem, co zrobiłabym na jej miejscu. To dowodzi temu, że główna bohaterka jest nie tylko emocjonalną kobietą, ale i przede wszystkim rozsądną, rozważną, a zarazem dynamiczną postacią. Wszyscy bohaterowie są barwnie ucharakteryzowani, dzięki czemu nie mamy problemów z ich wizualizacją.

,,52 kolory życia" to niezwykle emocjonalna powieść. Magdalena Kozioł w nietuzinkowy sposób przekazuje życiowe mądrości, posługując się nie tylko literami, ale i emocjami. Posługuje się nimi, aby nie tylko uchwycić uwagę czytelnika, ale i aby każda mądrość była niesiona dalej. To między innymi dlatego tak bardzo cenię sobie tę serię.

Jeśli chcecie oddalić się od rzeczywistego świata i odpocząć przy lekturze, przy której można nie tylko się zrelaksować, ale i wyciągnąć wnioski, zachęcam do sięgnięcia po te powieści. A właściwie, z racji tego, że nie są one już dostępne w sklepie, zachęcam do obserwowania strony autorki i wspieranie ją w kolejnych jej krokach. Ja z kolei trzymam mocno za nią kciuki, aby wydała kolejne swoje dzieła!


Ocena: 5+/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.
Dziękuję również za możliwość rekomendowania tej części.

http://pociagdonatury.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!