-->

sobota, 23 kwietnia 2016

#67 Ocalenie Callie i Kaydena

Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 384
Data wydania: 19 października 2015
Cykl: The Coincidence (tom 2)

Druga część przedstawia dalsze losy Callie i Kayden'a, którzy zostają postawieni przed trudnym wyborem. Chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie, jedynym sposobem na uratowanie go jest wyjawienie Callie jej tajemnicy z przeszłości. Kayden mimo swojego położenia, chce chronić dziewczynę, nawet, jeśli tym samym ma ją stracić.

Mroczne sekrety potrafią zatruwać życie, nie pozwalają wydostać się z ich szponów. Chcą zaciągnąć nas na samo dno, pragną naszego cierpienia. Żeby je pokonać potrzeba wielkiej siły, osoby, która mogłaby podać nam pomocną dłoń i pomóc nauczyć się na nowo życia. Wydaje się, że dla Callie właśnie Kayden jest taką osobą, ale co jeśli nagle zacznie się od niej oddalać?

Autorka po raz kolejny wciąga nas w wykreowany świat, sprawia że czujemy się niczym na rollercoasterze przez mieszankę emocji głównych bohaterów. Ich decyzje są sprzeczne z ich myślami, uczą się poznawać siebie na nowo. Niekiedy czują się niepewnie w swoim towarzystwie, powoli się od siebie oddalają, żeby móc znów zawalczyć o siebie.

Czytając ten tom przez moją głowę przetoczyło się wiele myśli, nie raz byłam sfrustrowana toczącą się fabułą. Kiedy już myślałam, iż zgadłam jak potoczy się dalszy ciąg, kończyło się to zupełnie inaczej. Dla głównych bohaterów ich sytuacja będzie małym egzaminem życia. Będą testowali siebie, swoje lęki oraz czy potrafią przeciwstawić się własnemu milczeniu przeciwko bolesnym wspomnieniom.

Callie wie, że bez Kayden'a nie da sobie rady, ale czy myśl o jego utracie przezwycięży trwogę pomysłu przerwania ciągłego milczenia i powiedzeniu prawdy. Na pewno będzie ciężko zburzyć mur, który budowało się wokół siebie przez te wszystkie lata. Dziewczyna ma różne, sprzeczne myśli również ze względu na to, że nie wie jak zareagują jej rodzice, a zwłaszcza jej matka, która wręcz nie znosi słuchać o złych wydarzeniach, jakby wmawiała sobie, że nie ma zła na tym świecie.

Czy Callie zdoła powiedzieć prawdę, aby ocalić Kayden'a? Czy Kayden będzie wystarczająco silny, aby zrzucić kajdany mrocznego sekretu okrywającego jego rodzinę? Czy oboje zdołają siebie uratować?

Ocena:5+/6

Autor: Lifeisbrutal

3 komentarze:

  1. Nigdy nie słyszałam o tej książce. Przy najbliższej okazji nadrobię pierwszy i drugi tom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam pierwszą część i się zakochałam *.* Teraz czekam na przypływ pieniędzy, żeby przeczytać drugi tom, bo świetnie się zapowiada :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Druga część zachwyca tak jak i pierwsza. *-*

    OdpowiedzUsuń

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!