-->

sobota, 23 kwietnia 2016

#66 Przypadki Callie i KaydenaAutor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 368
Data wydania: 8 czerwca 2015
Cykl: The Coincidence (tom 1)

Przechodziłam kilka razy koło niej w bibliotece szukając czegoś odpowiedniego do zabicia czasu, lecz pozostawała niezauważona. Gdyby nie moja ulubiona bibliotekarka pewnie dalej nie miałabym o niej pojęcia, dlatego jestem dozgonnie wdzięczna za wskazanie mi tej książki, która stała się moim narkotykiem.

Jak wiele razy myśleliście, że coś jest waszą winą i chcieliście stać się niewidzialni? Pewnie o wiele razy za dużo, tak jest również z główną bohaterką. Callie jest dziewczyną, którą cała szkoła uznaje za dziwadło przez jej wygląd i zachowanie, staje się powoli niezauważalna niczym powietrze. Sama w końcu do tego dąży, przez jedno wydarzenie z przeszłości, które zmieniło ją i jej pogląd na cały świat. W końcu, jaka dziewczynka zgwałcona w wieku dwunastu lat, nie chciałaby być niezauważona już przez nikogo?

Przeznaczenie a może przypadek sprawia, że Callie ratuje Kayden'a przed ostatecznym ciosem, do którego się szykował jego ojciec. Rodzina chłopaka zawsze sprawiała pozory pełnej miłości i bezpieczeństwa, wszystko było jednak przykrywką dla ojca, który jest tyranem. Callie była świadkiem właśnie jednej z sytuacji, kiedy to tata Kayden'a tracił kontrolę nad sobą i swoim zachowaniem.

Autorka porusza tematy, które mogą dotyczyć każdego z nas, idealnie opisuje uczucia, przemyślenia oraz zachowania głównych bohaterów. Wciąga nas w tamten świat, że niekiedy może nam się zdawać, iż są to nasze przeżycia.

Od pierwszych stron wiedziałam, że na długi czas ta historia zapadnie mi w pamięć, uwielbiam, kiedy autor potrafi poruszać trudne tematy. Jeśli zdarza się, że ktoś zacznie się zagłębiać w te tereny, to nie umie zapisać historii w sposób, który zachęciłby czytelnika do przeczytania książki.

Mroczna przeszłość krocząca za Callie i straszna teraźniejszość Kayden'a to nie są zbyt łatwe przeżycia, która można pokonać z dnia na dzień. Nie każdy człowiek wytrzymałby również taką presję na psychikę, prędzej czy później zaczyna myśleć się o samobójstwie. Nie wierzy się, że byłby ktoś w stanie nam pomóc, lęk zawłada naszym życiem i staje się myślą numer jeden każdego ranka.

Co się stanie, kiedy Callie i Kayden znowu się spotkają tym razem poza rodzinnym miastem, na studiach? Co jeśli chłopak będzie chciał bardziej poznać dziewczynę? Co się wydarzy, kiedy dowie się o jej przeszłości i dlaczego tak się zachowywała przez ostatnie lata?

Ocena: 5+/6
Autor: Lifeisbrutal

3 komentarze:

  1. Książka zapowiada się ciekawie. Również uwielbiam,gdy są poruszane trudne tematy, a jeśli jest to zrobione w sposób umiejętny, to już w ogóle :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i byłam zachwycona ;)

    OdpowiedzUsuń

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!