-->

czwartek, 18 lutego 2016

#49 Liderki biznesu. Jak zwyciężać i zmieniać światWydawnictwo: PWN
Ilość stron: 198
Data premiery: 17 grudnia 2015


,,Co Ci szkodzi spróbować?" - klasyczne słowa, które często padają z ust naszych bliskich. Jednak nie najważniejsze jest to usłyszeć, a zmobilizować się i osiągnąć to, o czym się marzy i do czego dąży.

Powiem szczerze, że czytałam tę książkę z otwartą buzią. To nie jest lektura, którą czyta się w jeden wieczór. Aby bardziej zebrać myśli i wczuć się w pozytywną energię naszych Liderek Biznesu należy czytać jeden rozdział dziennie. Po zakończonej lekturze czuję się tak podbudowana, że aż już zaczęłam analizować swoją przyszłość i karierę zawodową. Wiem, że nie obejdzie się bez łez, potu i strachu, ale widząc tę siłę kobiet, ich zmagania i rezultat, od razu czuję się pewniejsza. Jeśli nie wyjdzie, co z tego? Przynajmniej próbowałam i mogę być z siebie dumna.

Każda nasza Liderka Biznesu zaczynała od zera. Miały tylko swoje postanowienia, siłę, determinację i kobiecą naturę, aby osiągnąć szczyt w karierze. Jak to w życiu bywa - były wzloty i upadki. Były łzy, klęski i zahamowania. Jednak nie patrzą w przeszłość, tylko twardo przebijają się do miejsca, które sobie wyznaczyły. Czasem się cofały, ale nigdy nie zawracały. Obierały dobrą drogę, choć czasem zawiłą, aby stać się tym, kim są teraz.

Trzynaście kobiet wypowiadające się na temat kariery - co w tym interesującego? To, że nie mówią do siebie, tylko do nas. Pokazują swoje prywatne życie, wszystkie konflikty, z jakimi dane było im się zmierzyć. Pokazują prawdziwą naturę, nie sztuczną maskę. Nawet nie wiedziałam, że mogę do kogoś się zbliżyć, jednocześnie nie ukazując własnej twarzy. Pechowa trzynastka zamieniła się w magiczną, pełną energii i optymizmu liczbę, która zaległa się w moim sercu. Liderki skutecznie wskazują nam drogę, doradzają, jak najlepiej postąpić. I przede wszystkim uczą, że nigdy nie należy się cofać. Jeśli robisz to, co kochasz, dąż do tego, aby być w tym najlepsza.

Od zawsze była rywalizacja - mężczyzna kontra kobieta. Nie oszukujmy się. Kobiety są tą słabą płcią, wrażliwą i skłonną do podejmowania pochopnych decyzji. Jednak działamy intuicyjnie i mamy świeży podgląd do spraw, dzięki czemu wiele możemy zdziałać. Mężczyzn, pracujących na wysokim stanowisku, jest więcej, niż kobiet - co wcale nie oznacza, że nie można tego zmienić. Każda z nas jest człowiekiem i każda ma siłę, aby walczyć o swoje dobra.

Rodzina, zainteresowania, hobby - przede wszystkim to nas łączy z Liderkami Biznesu. Mamy serce i wielkie marzenia, które w każdym momencie możemy spełnić. Dodatkowym plusem tej książki jest zaznaczenie, że choć pieniądze szczęścia nie dają, są one potrzebne, aby dostarczyć naszym dzieciom i sobie samym chwile radości oraz zaspokojenie podstawowych, ale ważnych potrzeb, jaką jest na przykład edukacja.

Każde słowo Liderek jest stanowcze, ale ciepłe. Gdybym miała wybrać jeden cytat, który zachęciłby Was do przeczytania owej pozycji, musiałabym raczej spisać całą książkę. Z czystym sumieniem sądzę, że Liderki Biznesu nie są zwykłymi kobietami. Choć wykazują się wielką inteligencją i zaradnością, są także dobrymi kobietami z krwi i kości. Moim zdaniem nie tak powinna nazywać się książka. Raczej ,,Bohaterki kobiet", bo ich słowa mocną dochodzą do wnętrza człowieka i mobilizują do działania. Już dawno nie spotkałam się z tak dobrą energią. Zazdroszczę im siły, pewności siebie i refleksu, choć doskonale wiem, że te same cechy mam w swoim wnętrzu - jedynie muszę je wykopać i wyciągnąć na światło dzienne.

Jak widzicie, moje refleksje są nie do ujarzmienia. To przymusowa pozycja dla osób, które mają wielkie ambicje, ale nie mają ducha walki, który jest w tym momencie najważniejszy. Z każdym dniem dochodzą nowe firmy, nowe konkurencyjne produkty. Nie ma na co czekać. Kariera nie spada z nieba, trzeba wspiąć się po drabinie i po nią sięgnąć. Może i na pierwszy rzut oka nie jest łatwe, ale Liderki Biznesu pokazują nam, że jeśli będziemy mieć w dłoniach spełniony cel, poczujemy euforię. Bez potu się nie obejdzie. Kobietki, działajmy!

Gorąco polecam! A ja lecę działać.

Ocena: 5+/6

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu PWN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!