-->

wtorek, 6 stycznia 2015

#21 Jedno Małe Kłamstwo

Autor: K. A. Tucker
Wydawnictwo: Filia
Data Wydania: 17-09-2014


Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest.

Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara... Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.
Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona - przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna? 


      Książka, która trafiła do mnie dzięki mojej przyjaciółce. Zdałam się na jej gust i nie żałuję, bo pierwszy raz zdarzyło mi się przeczytać książke i  po jej zakończeniu, zacząć czytać jeszcze raz. :)

     Livie z pochodzenia Irlandka to dobra i poukładana dziewczyna. Po wypadku jej rodziców znalazła dla swojej siostry Kacey, lekarza (w dalszej części książki odkrywamy jaki on jest genialny), który pomógł jej odbić się od dna. Teraz ma iść do collegu studiować medycynę. W dalszej przyszłości chce wyjść za mąż za spokojnego i inteligentnego chłopaka (takiego, który odpowiadałby jej ojcu). "Spraw bym był dumny" słowa jej taty są dla niej jak motto. Wie, że nie może go zawieść. Kacey martwi się jednak o siostrę. Uważa, że jest zbyt idealna, a jej wiek zobowiązuje do dobrej zabawy, alkoholu i chłopaków. Namawia ją do podjęcia terapii z doktorem Staynerem. Livie ostatecznie ulega. Nie wie, że ta decyzja zmieni ją, jej plany na przyszłośc i obudzi ukrytą w niej bestię.

    Livie razem z siostrą jest na pierwszej w życiu imprezie. Wie, że Kacey chce ją upić, ale jej to nie przeszkadza. Galaretkowe shoty bardzo jej smakują. Podczas delektowania się alkoholem do Livie podchodzi najprzystojniejszy chłopak jakiego w życiu widziała i zaczyna ją całować. Następnego dnia, dziewczyna pierwszy raz w życiu ma kaca, ale to nie jest najgorsze, gorsze jest to, że nic nie pamięta, a chłopak z imprezy leży u niej w pokoju nago! Po tym zdarzeniu, dziewczyna przysięga sobie, że będzie go unikać. Zdaje sobie też sprawę, że do siebie nie pasują; on przystojny, szalony imprezowicz, ona zwykła dziewczyna. Lepszy byłby ktoś poukładany, taki jak Connor, którego poznała kilka dni później. Ale gdy tylko ma czas wraca myślami do tego tajemniczego chłopaka z imprezy. Czy ich związek miałby jakikolwiek sens?

   Książka, którą duża część osób nazwałaby romansem. Po części się zgadzam. Jest wątek normalnej, nie wynurzającej się z tłumu dziewczyny i przystojnego chłopaka, ale czytając nie skupiamy się na tym. Ważniejsze są problemy Ashtona (tak to jest  imię chłopaka z imprezy :D) i to, że tak naprawde jest skrytym i uczuciowym chłopakiem, który przez prawie całe swoje życie, nie zaznał miłości...

Ocena:
6/6
Liss

1 komentarz:

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!