-->

środa, 16 lipca 2014

#2 Mroczny płomień

Autor: Christine Feehan
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 28 czerwca 2011         „Zawsze trzeba zapłacić jakąś cenę…” ostrzegł ją Darius, kiedy zgodziła się przyłączyć do jego wędrownego zespołu muzycznego. Wpatrzona jak zahipnotyzowana w jego usta, bezlitosne niczym cięcie noża, w kamiennie rysy i bezduszne oczy, Tempest boi się zapytać, jaka to cena.''

        Lecz wydaje się, że tylko Darius ją rozumie. Tylko on czyta w jej myślach i rozpoznaje jej niezwykły dar - od chwili gdy po raz pierwszy zamknął ją w ramionach i rzucił na nią swój czar. Głęboko w duszy Tempest czuje, że ów mroczny Karpatianin jest jej przeznaczony. Że musi przyjąć aksamitną pieszczotę jego ciała, poddać się żarowi palącemu jej skórę i poznać rozkosz, jakiej nawet sobie nie wyobrażała...''

          Lecz czy jego pocałunek to obietnica miłości, czy zapowiedź niebezpieczeństwa?''

          Historia ta opowiada o losie Dariusa i jego świty. To on uratował ich przed niechybną śmiercią setki lat temu. Pochodzą z pradawnego ludu, który zwie się Karpatianami. Karpatianie to nieśmiertelni, którzy żywią się krwią. Jeżeli samiec z ich plemienia nie ma swej towarzyszki życia, powoli traci uczucia oraz przestaje widzieć kolory, a wtedy jego dusza ulatnia się, a on przemienia się w bezwzględnego wampira. Ich lud został zaatakowany przez Turków sądzących, iż są istotami nocy. Darius, mając zaledwie sześć lat, ocalił kilkoro dzieci i zaopiekował się nimi. Od tych zdarzeń minęły setki lat, a Karpatianin nadal nie znalazł swojej towarzyszki. Powoli mieszały mu się kolory, a żeby porozmawiać ze swoją siostrą - Desari, musiał przypominać sobie dawne uczucia.
          Chcąc ochronić się przed podejrzeniami owa grupa utworzyła zespół, ale by podróżować potrzebowali mechanika. Darius szedł mu właśnie na spotkanie, kiedy ujrzał rudowłosą kobietę. Chwila... Rudowłosą? Jak mężczyzna rozpoznał jej kolor włosów? Udało mu się to, ponieważ przed nim stanęła jego towarzyszka życia - Tempest Train. Teraz pozostawało mu tylko połączyć się z nią na zawsze.
           Jest to książka godna polecenia, ponieważ wspaniale oddaje uczucia obydwojga ludzi. Ponadto zawiera humor, który może poprawić nastrój nie jednej osobie czytającej tę historię.

 Ocena: 5/6

 Raven.

1 komentarz:

  1. Czytałam bardzo dużo książkę z tej serii (czytaj: prawie wwszyatkie)) i niektóre części bardzo mi się podobały! :)

    OdpowiedzUsuń

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!