-->

środa, 16 lipca 2014

#1 Idealna chemia


Autor: Simone Elkeles
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 16 kwietnia 2013


,, W liceum Fairfields uczniów z ,,dobrej" i ,,złej" części miasta dzieli mur nie do przebycia. Więc kiedy popularna, piękna, bogata Brittany i Alex, członek ulicznego gangu, zostają dobrani w parę do realizacji projektu z chemii, wszystko wskazuje, że nie skończy się to dobrze. Nikt - nawet oni sami - nie spodziewają się, że ten związek wywoła najbardziej zaskakującą reakcję chemiczną. Ale żeby być razem, będą musieli przeciwstawić się stereotypom i uprzedzeniom, jakie ich dzielą." 


   To nie jest kolejna miłosna książka, którą przeczyta się i odstawi na parę lat w zakurzonej biblioteczce. Nie zapomni się o niej tak szybko, jakby się mogło zdawać. ,,Idealna chemia" to dzisiejsza wersja ,,Romea i Julii", gdzie miłość jest tu niewskazana ze względu na dwa różne światy. 

,,Dwa różne światy. Jedna prawdziwa miłość" 

   Brittany, widząc Alexa i jego zachowanie budzące grozę, wcale nie jest zachwycona decyzją pani Peterson, kiedy posadziła ich razem w ławce. Jednak los na tym nie poprzestał, zbliżając ich coraz bliżej do siebie. Nikt nie przypuszczał, że te sprawy zabrną tak daleko, przede wszystkim, kiedy Alex założył się z kolegami o swój motor. A o co? Cóż... O to, że prześpi się z Brittany. Ale nawet on nie wiedział, że jego uczucia wezmą w łeb. Wojna gangu, wojna emocji, wojna rodzin... Czego chcieć więcej? 
     ,,Idealna chemia" nie jest książką tylko dla romantycznych kobiet, które marzą o ,,prawdziwej" miłości; książka zachwyci każdego, nawet mężczyzn. Zabawna historia, która spowoduje nie tylko śmiech, ale również płacz i grozę. Ukazuje nam prawdziwe realia miłości w dzisiejszych czasach... Bo kto jest teraz świadkiem spotkania księcia z bajki, który wita u nas na swym białym rumaku? Nikt. I Brittany też wie, że nie może to się skończyć dobrze. Nie będzie żadnego ,,happy endu" i ,,żyli długo i szczęśliwie". Bo to nie bajka. To życie.
      Każdy się zmienia... Ale czy oni dadzą radę przebrnąć przez przeciwności losu i połączyć się razem, bez żadnych przeszkód? Zawsze są przeszkody. I nawet tak wielkie, że nikt nie jest w stanie przez nie przeskoczyć. 
       Książka porusza już sercem od początku. Poczynając czytać od pierwszego zdania ,,Wszyscy wiedzą, że jestem idealna" możemy wyłapać, jak postrzega siebie Brittany. Ona wcale siebie nie uważa za ideała; wręcz przeciwnie. Poznając Alexa wiemy, że to nie jest grzeczny chłopiec, którego spokojnie możemy zaprowadzić do domu, aby przedstawić rodzicom. Nikt w życiu nie ma kolorowo, a nawet idealna dziewczyna, taka za jaką uważają inni Brit, ma w domu prawdziwy terror emocjonalny. Może to ich połączy? Nie. Połączy ich chemia z taką reakcją chemiczną, że oboje będą musieli uważać, by nie wybuchnąć. 

Ocena: 5.5/6

Aleksji

1 komentarz:

  1. Czytałam to i umknęłam jakoś w połowie. Jednak na pewno wrócę do tej książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu, będzie mi niezmiernie miło :)

ODWIEDŹ NAS JUŻ DZIŚ!